10 Mayıs 2020

YEDİGÖLLER

By In Porfolyo

Yolu asfalt olduktan sonra, İstanbul parklarından bir farkı olmayan yedigöller son yılların ziyaret, konaklama patlaması yaşanan mesire alanlarından sadece biri, yol medeniyettir elbet ama medeniyette her yere gerekli değildir, bazı yerler bakir kalmalıdır, temas edilmemelidir. 

Kalabalık olmaz ise eğer, yedigöller de doğanın ne kadar sessiz olabildiğini duyabilirsiniz, bir dal çıtırsının sesi o sessizlikte tüm dikkatlerinizi çekebilir. 
Gözleriniz kırmızı, sarı, yeşil, kahverengi, turuncu renklerine doyar, göl kenarların da ki yansımalar sizi ayrı bir dünyaya götürür. 

Elbette gidin görün yaşayın deneyimleyin, ciğerlerinizi gözlerini doyurun.
2009-2018 yılları arasında muhtelif gidişlerimizden sizlerle paylaşabileceğim bir kaç fotoğraf ile de gitmeyenlere bende fotoğrafça diliyle aşağıda anlatmış olayim yedigölleri. 

Milli park bünyesinde Büyükgöl, Seringöl, Deringöl, Nazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Sazlıgöl olarak 7 göl vardır. Sessiz ve sakin bünyesi, güzel manzaraları, değişik arazi şekilleri, yürüyüş yolları, şelaleleri, çeşitli cinste bitki ve ağaçlarla süslü yamaçlarıyla piknik, dinlenme, fotoğraf çekme, spor yapma ve kamp kurma gibi rekreatif faaliyetler yapıl Ayrıca, 1 hektarlık alanda çadırla veya karavanla konaklama da yapılabilir. Parkın ziyarete en uygun zamanı nisan-kasım ayları arasıdır.

Hava durumunu kontrol etmeden gitmeyiniz

BOLU